בית פנחס רוזן

רמת חן

בית אניטה מילר כהן

רמת חן

“כמלכ”ר, כל הרווחים מושקעים במבנים ובפעילויות לרווחת הדיירים”

בבתי הדיור המוגן “חברת מעונות הורים” שמים לב לא רק לצרכים הפיזיים של הדיירים אלא גם לצרכים הרגשיים והחברתיים שלהם.

רצף טיפולי ואווירה משפחתית הם רק חלק מהתמהיל המוצע לדיירים

גם כשיש רצון עז לעבור לדיור מוגן, וגם כשההחלטה כבר הבשילה לכדי מעשה והבית החדש נבחר, עדיין מדובר בתהליך מורכב מבחינה רגשית. לא תמיד פשוט לארוז 60-50 שנות חיים בארגזים, להיפרד מרכוש של בית גדול כדי לעבור לדירת בוטיק, נעימה ככל שתהיה.

ברשת הדיור המוגן “חברת מעונות הורים” מכירים היטב את התהליכים הרגשיים העוברים על הדיירים החדשים והוותיקים, ודואגים להעניק להם תמיכה ומענה לכל אורך התהליך.

רשת “חברת מעונות הורים” הוקמה על ידי ארגון הגג של יוצאי מרכז אירופה, שכבר אז מייסדיה, בשנות ה 50- של המאה הקודמת, חשבו על הוריהם המזדקנים ורצו למצוא עבורם מקום מכבד שבו ידאגו לכל צרכיהם בגיל המבוגר. רבים מהדיירים כיום הינם חברי ארגון יוצאי מרכז אירופה, עם השנים הרשת פתחה את שעריה לכלל האוכלוסייה ולכל נכבדי הגיל הרוצים לעבור לדיור מוגן וליהנות מחוויית מגורים איכותית.

לרשת שלושה בתי דיור מוגן בשכונות איכותיות: שני בתים בשכונת רמת חן ברמת גן בסמוך לפארק הלאומי ולכפר המכביה – “בית פנחס רוזן” ו”בית אניטה מילר” ובירושלים, “בית זיגפריד מוזס”, בשכונת בקעה. הבתים קטנים ושומרים על אווירה מיוחדת של חמימות משפחתית שניתן לחוש בה כבר מעמדת דלפק הקבלה בכניסה. בכול בתי ההורים ישנם שטחים ציבוריים בשפע. הבתים סמוכים ונגישים לתחבורה ציבורית ולמקומות בילוי.

“הרשת היא מלכ”ר – ללא כוונות רווח, והתנהלותה ככזו מהווה יתרון עצום לדיירים. כל הרווחים המצטברים חוזרים ומושקעים במבנים, במתקנים ובפעילויות – הכול לרווחת הדיירים”, מסביר אמנון סירוטה, מנכ”ל הרשת.

לאילו שלבי חיים מותאם הדיור המוגן?

“בבתי הדיור המוגן שלנו קיימים שלושה אגפים: אגף דיירים עצמאיים, אגף דיור תומך ומחלקה סיעודית. הבתים מעניקים רצף טיפולי המתאים לכל דייר לפי מצבו הרפואי. כאשר
מצבו הרפואי או הסיעודי של הדייר משתנה, הוא יכול לקבל שירותי תמיכה בדירתו או לעבור אגף במסגרת הבית”, מסביר סירוטה.

מה ההבדל בין שירותי הרשת בכל אחד מהאגפים?

“הדיור המוגן מציע לדיירים עצמאיים מעטפת שלמה של שירותים המעניקה ביטחון רפואי, מענה חברתי ותרבותי, רוגע ומענה לכל צרכי יחידת הדיור ותחזוקתה. השירותים שלנו כוללים בין היתר : שירותי מרפאה ואחיות 24/7 , שירותי רופא, פעילויות תרבות מגוונות, אחזקה וניקיון שוטפים לדירת המגורים, מים, חשמל, ארנונה ואינטרנט. הדייר יכול לבחור לנהל מטבח עצמאי.
ביחידת הדיור או ליהנות מהארוחות המוגשות בחדר האוכל של בית ההורים. בנוסף ניתן לבחור בשירותים נוספים כמו כבלים, מספרה וכביסה. באגף דיור מוגן תומך הייחודי, כאשר הדייר נחלש פיזית ונזקק לעזרה חלקית בפעילויות היומיומיות הבסיסיות, אנו מנגישים שירותים הדרושים לדיירים (מרפאה, חדר אוכל, אולם תרבות) מבלי שהם נדרשים להגיע למקומות אלו
פיזית. חלק מהשירותים הנ”ל יוכל לקבל הדייר לפי בחירתו בדירתו או באולם רב תכליתי שתוכנן לכך, הנמצא סמוך לדירתו באגף. כל דייר מתגורר בדירת יחיד ועל האגף ממונה אחראית המהווה עבור הדייר כתובת לכול בקשותיו.

מסגרת זו מתאימה לדיירים היכולים לשהות בדירותיהם בכל מצב בריאותי עד הזדקנות מופלגת”.
המחלקות הסעודיות, ברישיון ובפיקוח משרד דיור ותכנון עירוני הבריאות, מתאימות לדיירים המוגדרים ככאלו
לפי הפרמטרים.

רצף טיפולי והיכרות אישית ברשת מקפידים על רצף טיפולי, כך שאם מצבו הרפואי של הדייר משתנה, הצוות שליווה אותו מהרגע הראשון, ימשיך לטפל בו גם בשלבים הבאים, תוך היכרות מעמיקה עם בני משפחתו של הדייר. “צוות המטבח והמלצרים מכירים את ההעדפות האישיות של כל דייר, כאשר הם
מקבלים אוכל טרי ומזין בפיקוח דיאטנית ואפשרות לביצוע שינויים בתפריטים לפי בקשתם”.

 

מה הן פעילויות תרבות שאתם מציעים לדיירים?

“אנו מציעים לדיירים סל תרבות מאד מגוון הכולל שלל חוגים ופעילויות : הצגות, קונצרטים ,סרטים וגם חוגים ייחודיים כמו גינון בחממות ופטאנק, כמו כן אנו מציעים לדיירים טיולי טבע, בילוי בתיאטראות ובמוזאונים מחוץ לבתי ההורים. הדיירים שותפים באופן פעיל בטקסים ובמסיבות, ראויה לציון ההשתתפות הפעילה של בני המשפחה בפעילויות הבית כמו הרצאות ,אירועי חגים וקבלות שבת. אנחנו מקיימים הרצאות וחוגים גם לדוברי אנגלית”.

מה הן העצות שתוכל להעניק לילדים ששוקלים להציע להוריהם מעבר לדיור מוגן?

“חשוב להבחין בבדידות של ההורה המבוגר.רוב בני הגיל השלישי חיים לבדם בביתם. גם אם יש ילדים, נכדים וחברים הם לא תמיד זמינים ולא תמיד נוח לבקש מהם עזרה. המבוגרים חווים בדידות, עצב וקשיים בטיפול בענייניהם היומיומיים ומשם הדרך להידרדרות במצבם, המשפיעה על איכות חייהם ובריאותם, מהירה מאוד. בדיור מוגן קיימת מעטפת חברתית ופעילויות מגוונות לכל אורך היום ובשעות הערב. חשוב לבחור רשת דיור מוגן שהמוניטין שלה הוא טוב ורב שנים, שבה מרגישים שיש כתובת ומענה לכל בקשה של הדייר או של בני משפחתו, השגחה רפואית מסורה, ובאופן עקרוני רשת שהדייר בה הוא המרכז”.

תוכן עניינים

פרסומים נוספים במדיה

The story of Holocaust survivors who lived, married, moved to Israel

It is difficult to ask someone who survived the Warsaw ghetto to tell an abridged version, so I settle back and listen.

סיבה לחייך: תמונות מאירועי יום מעשים טובים

יום המעשים הטובים נמצא בעיצומו עם כ-2 מיליון ישראלים שבחרו להאיר את הטוב עם אלפי פעילויות התנדבותיות שונות במהלכן פעלו למען הקהילה, הסביבה, בעלי החיים ועשו הכול למען אחרים - כי לעשות טוב, עושה טוב. צפו ברגעים המרגשים מאירועי היום

יקים חסרי מנוח

יקים ייצוגיים מבית ההורים ע"ש פנחס רוזן ברמת גן
(מימין: רותי קופרמן, יאיר נועם,
יהודית פרידלנדר, זאב הירשברג ושלמה מלכיאור)

ניצולי שואה עוזרים לניצולים:
"באתי בן אדם ואלך בן אדם"

למרות שהוא כמעט בן 90, ליאון גרינברג, ניצול שואה ומתנדב ב'עמותה לעזרה מיידית לניצולי שואה', הצליח לרתום את דיירי ומשפחות בדיור המוגן שבו הוא מתגורר לפעול למען ניצולי שואה נזקקים. "גם אם אני כבר לא מה שהייתי, אני עדיין מרגיש שביכולתי לעזור. אני אף פעם לא אומר 'קשה' או 'כבד' - תמיד אני עושה"

Call Now Button